• Czcionka:
  • Mapa strony:
  • mapa strony

EFRR Samorzad kolor

Wparciem w projekcie zostanie objęte 50 dzieci w wieku 3 i 4 lat oraz nauczyciel, który w wyniku realizacji projektu nabędzie kompetencje do pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami.

Czas realizacji projektu: 01.06.2018 – 30.06.2019

W ramach projektu planuje się realizację czterech zadań:

1. wyposażenie placu zabaw oraz dwóch oddziałów wraz z pomieszczeniem do leżakowania dla dzieci 3 i 4-letnich,
  2. objęcie wsparciem merytorycznym 1 nauczyciela. Zakres działań na rzecz grupy docelowej obejmować będzie jednoroczne studia podyplomowe z zakresu doskonalenia kompetencji/umiejętności/kwalifikacji do pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami.
  3. dofinansowanie bieżącego funkcjonowania jednostki związanego ze zwiększeniem liczby miejsc wychowania przedszkolnego o 50 dzieci,
  4. zakup pomocy dydaktycznych do ćwiczeń korekcyjno-ruchowych, logopedycznych, umuzykalniająco-rytmicznych.

Planowane efekty realizacji projektu:

1. 50 miejsc wychowania przedszkolnego
  2. 50 dzieci objętych w ramach programu dodatkowymi zajęciami zwiększającymi ich szanse edukacyjne w edukacji przedszkolnej
  3. Jeden nauczyciel objęty wsparciem
  4. Trzy doposażone sale (2 sale zajęć i 1 pomieszczenie do leżakowania)
  5. Doposażenie jednego placu zabaw
  6. 300 godzin zajęć dodatkowych